English
Keşke insan ilişkileri de fay hattı gibi olsaydı; büyük küskünlüklerin gerilimini azalttığı için küçük kırılmalara sevinirdik.

YÖNETİCİ ORTAĞIMIZ MEHPARE ŞAYAN KİLECİ'NİN YENİ KİTABI "YETER Kİ ONURSUZ OLMASIN İŞ" ÇIKTI!

KİLECİ: "İş yaşamında etik duruş ve ahlaklı davranış hakkında bilgilendirme, yaşanmış sorunlar ve bu sorunlara çözüm önerilerinden oluşan yeni kitabım “Yeter ki Onursuz Olmasın İş” çıktı. Kendinizden, çalışma arkadaşlarınızdan, amirinizden, patronunuzdan, kısacası iş ortamınızdan tanıdık “insan halleri” bulmanız, sosyal medya üzerinden açılan tartışmalara katılmanız ve daha etik bir iş dünyası için fayda sağlayarak, keyifle okumanız dilekleriyle…"

“Yeter ki Onursuz Olmasın İş” adlı kitabın sayfalarında yöneticilere şöyle sesleniyor yazar,

 

“Korkutarak yönetmek”, tedavi edilmezse tüm çalışanların ve şirketin sonunu getirebilecek güçte bulaşıcı bir hastalık gibidir. Bu yüzden gücünüzü korkudan değil,  bilgiden alın. Büyük başarılarımız kadar gündelik küçük zaferlerimizin de farkına vararak takdir ederseniz bu hoşumuza gider. Belki de o ayaküstü söylenen “Eline sağlık”ın verdiği motivasyonla yaratıcı bir fikir ortaya koyabiliriz.

 

Ve devam ediyor iş arkadaşlarına yönelik başka bir mektupla,

 

Gün gelip birimizden biri diğerinin amiri olursa bu yazdıklarımı mutlaka yeniden birlikte okuyalım. Olayları birbirimizin gözlerinden görebilmek, kendimizi fazla önemseyip “ne oldum delisi” haline gelmemizi engeller. Kıskançlık zamanı boşa harcamamıza yol açan bir duygu, sahip olduklarımızın kıymetini bilip çok çalışarak gerisini akışa bırakmayı birbirimize hatırlatabiliriz…

 

İş ortamında yaşanılan huzursuzluklar, mobbing, etik dışı uygulamalar gibi birçok konuya değinen yazar, sizleri çaresiz de bırakmıyor. Her örnek hikâyenin arkasına eklediği uzman görüşleriyle adeta danışmanlık yapıyor okuyucusuna.

 

Ve Elma Yayınevi, Mehpare Kileci’nin bu yeni eseriyle Yeter ki Onursuz Olmasın İş diyor bu sefer okuyucularına…